EĞİTİM BERKEMAL
Reklam
Reklam
Reklam
İsmail Kömür

İsmail Kömür

ANLAYANA

EĞİTİM BERKEMAL

26 Şubat 2021 - 12:02

Tüm dünyayı kasıp kavuran pandemi sürecin de her zaman sağlık çalışanları ön plana çıktı. Ancak geleceğimiz olan çocuklarımız ve gençlerimizi yetiştiren Milli Eğitimin fedakar kahramanları öğretmenlerimizi de unutmamamız gerekir.
Bu sayımızda gazetemiz de okuyacağınız gibi Aksu İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Hoplar, Şube Müdürleri Hasan Kürlü, Muammer Türkoğlu , Mehmet Ceylan ve  milli eğitim   neferlerinin   tüm  katkılarıyla Aksu’da tabiri caizse, “Eğitim berkemal.”idi.
Gerekli hijyen kuralları, sosyal mesafe ve maske kurallarına uygun olarak 15 okulda yüz yüze eğitimi gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün gayretleri camiada gurur yarattı.
Uzaktan eğitim derslerine tableti olmadığı için katılamayan evlatlarımızı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz  tespit edip, tablet dağıtımı yaptı. Öğrencilerimizin ve ailelerin yüzünü güldü.
Bizim nesil okula kayıt olurken, “Eti senin kemiği benim öğretmenim” diye bırakılırdık. Ancak gelişen teknolojiye ayak uyduruyoruz ve  eğitim sistemimiz de modernleşti. Evlatları uzaktan eğitim alan velilerimiz çok iyi bilir ki, uzaktan eğitim yüz yüze eğitimden kat ve kat daha zor.
İşte bu nokta da gelişen teknolojiyi çok iyi kullanabilen genç, idealist öğretmenlerimiz devreye girdi. Öğretmenlerimiz sayesinde çocuklarımız uzaktan eğitimi de benimsedi. Sizlerden ricam, nasıl sağlık çalışanları balkonlara çıkıp alkışladıysak, Millî Eğitim camiamızın isimsiz kahramanlarımızı da avuçlarımız patlayıncaya kadar alkışlayalım.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi, “Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” Bu cümleden anladığımız gibi sadece yeni nesil değil tüm nesillerimiz sizin eseriniz olacaktır.Bize matematik, Coğrafya, Fen Bilgisi kadar, ailelerimizden sonra hayatı da öğreten ardından bizler anne baba olduktan sonra evlatlarımıza da aynı özeni gösteren öğretmenlerimiz ne yapsak hakkınızı ödeyemeyiz.
Sevgili öğretmenlerimiz sizleri senede bir gün değil her gün daha da büyüyen minnet ve her geçen gün daha da büyüyen bir aşkla seviyoruz. Her zaman yanınızdayız.
Hepinizden Allah razı olsun.
 

  • Reklam
Bu yazı 344 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum