Reklam

ANTALYASPOR, OKULLARA GİDİYOR

Antalyaspor ile Antalya Milli Eğitim İl Müdürlüğü, ortak bir çalışma ile kentteki bütün ilköğretim okullarında futbola yatkınlık taraması gerçekleştirecek.

ANTALYASPOR, OKULLARA GİDİYOR

Antalyaspor ile Antalya Milli Eğitim İl Müdürlüğü, ortak bir çalışma ile kentteki bütün ilköğretim okullarında futbola yatkınlık taraması gerçekleştirecek.

ANTALYASPOR, OKULLARA GİDİYOR
29 Kasım 2023 - 17:58

İki kurum arasında imzalanan protokol ile hayata geçirilmesi resmileşen projeye göre ilk etapta 40 bin 604 öğrenci tek tek değerlendirmeye alınacak.


İLK ETAPTA 40 BİN 604 ÇOCUK DEĞERLENDİRİLECEK


Antalya Milli Eğitim İl Müdürlüğü ile Antalyaspor arasında işbirliği protokolü imzalandı. Proje, geçtiğimiz günlerde Antalya Milli Eğitim İl Müdürü Salih Kaygusuz ile Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe’nin protokolü imzalaması ile resmiyete kavuştu. Protokole göre, Antalyaspor Altyapı Koordinatörü Ferda Ramanlı ve Altyapı Eğitim Direktörü Hakan Yılmaz öncülüğünde, Antalyaspor altyapı antrenörleri ve beden eğitimi öğretmenleri, öncelikle merkez ilçelerde bulunan 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerinden oluşan 40 bin 604 öğrenciyi futbola yatkınlık değerlendirmesinden geçirecek. Her bir çocuğun tek tek değerlendirileceği çalışma, daha sonra ilçelerde de sürdürülecek.


DEĞERLENDİRME BAKANLIKLARLA PAYLAŞILACAK


Yapılacak olan değerlendirme, Antalya’nın öz kaynaklarının ön plana çıkarılması, futbola yetenekli çocukların Antalyaspor Futbol Akademisi eğitiminden geçirilmesi ve A takıma kadar yükselebilmesini amaçlıyor. Yapılacak olan değerlendirme, aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı ile de paylaşılacak ve böylece, yetenekli çocuklar ülke genelinde de kayıt altına alınmış olacak. Antalyaspor Altyapı Koordinatörü Ferda Ramanlı, futbolda altyapıya yapılan yatırımın karşılığının mutlaka alınacağını belirterek, “Antalya genelinde çok sayıda futbola yetenekli çocuk var. Deneyimli antrenörlerimizle birlikte futbola yatkın olan çocuklarımızı tespit edeceğiz. Biz, bu çalışmanın sonunda, başta Antalyaspor A Takımı olmak üzere milli takımlarımıza kadar yükselen Antalyalı bir nesil yetiştirmek istiyoruz” dedi.
 
 

Bu haber 1182 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum