Reklam

BÜYÜKELÇİ HASSEN VALİ YAZICI’YI ZİYARET ETTİ

Vali Ersin Yazıcı, Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Mohammed Rizvi Hassen’i makamında kabul etti.

BÜYÜKELÇİ HASSEN VALİ YAZICI’YI ZİYARET ETTİ

Vali Ersin Yazıcı, Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Mohammed Rizvi Hassen’i makamında kabul etti.

BÜYÜKELÇİ HASSEN VALİ YAZICI’YI ZİYARET ETTİ
05 Kasım 2021 - 17:05


Valilik şeref defterini imzalayan Büyükelçi Hassen, Türkiye ile Sri Lanka arasında her konuda ilişkileri daha da geliştirmeyi hedeflediklerini belirtti.
 
Antalya’yı ziyaret eden Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Mohammed Rizvi Hassen, Vali Ersin Yazıcı ile yaptığı görüşmede Türkiye ile Sri Lanka arasındaki ilişkileri geliştirme konusunda bilgi alışverişinde bulundu.
 

ANTALYA DÜNYANIN BİRÇOK YERİNDE OLMAYAN GÜZELLİKLERE SAHİP
 
Vali Ersin Yazıcı, Büyükelçi Hassen’i Turizmin başkenti Antalya’da ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Antalya, Türkiye’nin en çok turist alan şehirlerinden biri. Antalya ülkemizin yaklaşık turizm gelirlerinin üçte birini sağlamaktadır. Antalya’mız güneşiyle, kumuyla, deniziyle özel bir yer. Dünyanın birçok yerinde olmayan güzelliklere sahip bir şehir. Bu durum da turizme olumlu yansıyor. Bizim sadece Antalya olarak 680 bin yatağımız var. Küçük pansiyondan, 5 yıldızlı otele kadar. Alanya’dan Kaş’a kadar 422 tane 5 yıldızlı otele sahibiz.” dedi.
 

PAYLAŞACAĞIMIZ ÇOK ŞEY VAR
 
Antalya’nın, Sri Lanka ile pek çok benzerliği olduğunu belirten Büyükelçi Hassen; “Antalya’yı çok seviyorum benim için çok önemli Sri Lanka ile pek çok benzerliği var. Ayrıca Antalya’ya Sri Lanka Turbası ihraç ediyoruz. Antalya’da çok alıcısı oluyor ama maalesef ki Sri Lanka ve Türkiye vatandaşlarının birbirleri hakkında çok bilgileri yok. Sri Lanka Türkiye arası direkt uçuşları başlatmak için çalışmalarda bulundum ama pandemiden dolayı gerçekleştiremedik. Paylaşabileceğimiz şeyler var. Aramızdaki ticareti geliştirmek için de uğraşıyoruz. Sri Lanka’da 1864 yılında Abdülhamit zamanında ilk büyükelçilik kuruldu. Osmanlı Devleti orada medreselerin kurulmasını sağladı. Biz de ilişkilerimizi tekrar o seviyeye ulaştırmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyet ifade ederek şehre gelen tüm turistlere karşı kültürümüzün bir parçası olan Türk misafirperverliğini gösterdiklerini vurgulayan Vali Yazıcı; “Antalya’mızda dünya çapında birçok turizm firması mevcut. İnşallah yakın dönemde turizm ve ticaret alanında ilişkilerimizi geliştirmek için adımlar atarız. Güzel şehrimizde dünyanın her yerinden misafir ağırlıyoruz. Sri Lankalı misafirlerimizi de dünya şehri Antalya’mızda ağırlamaktan mutluluk duyarız.” ifadelerini kullandı.
 
 

Bu haber 779 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum