Reklam

PAMUK 20 TL HAYIRLI OLSUN

Başkan Mustafa Yavuz, pamukta öyle bir fiyat açıkladı ki piyasaları salladı.

PAMUK 20 TL HAYIRLI OLSUN

Başkan Mustafa Yavuz, pamukta öyle bir fiyat açıkladı ki piyasaları salladı.

PAMUK 20 TL HAYIRLI OLSUN
27 Aralık 2022 - 12:03

Başkan Mustafa Yavuz, pamukta öyle bir fiyat açıkladı ki piyasaları salladı

Beyaz altına ‘altın’ gibi fiyat


ANTBİRLİK Başkanı Yavuz, kütlü pamuğun kilosunu 20 TL açıklayarak, Türkiye piyasasının en yüksek pamuk fiyatını verdi.


Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Antbirlik) Başkanı Mustafa Yavuz,  merakla pamuk fiyatının açıklanmasını bekleyen pamuk çiftçisine, yılbaşından önce müjdeyi verdi. Yavuz, kütlü pamuğun kilosunu 20 TL açıklayarak, Türkiye’deki en yüksek pamuk rakamını duyurdu. Yavuz, dünya piyasasında düşük seyreden fiyatlardan dolayı endişeli olan çiftçiye, rekor fiyatla büyük mutluluk yaşattı.


ÇİFTÇİ DOSTU BAŞKAN


Göreve geldiği günden itibaren her yıl Türkiye ortalamasının üzerinde pamuk fiyatı belirleyen çiftçi dostu Başkan Yavuz, zor durumda olan üreticinin her daim yanında olduğunu bir kez daha gösterdi. Pamuk fiyatını özellikle geç açıkladığını belirten Yavuz, böylelikle çiftçinin zarar etmesini de önledi. Şimdiye kadar emanet usulü olarak alınan pamuğun kg fiyatı, üreticiye 20 TL olarak ödenecek.


ÜRETİCİYE EN YÜKSEK FİYAT


Başkan Yavuz, bu yıl pamuk fiyatlarının dünya piyasasında çok düşük seyrettiğini belirtirken, “Pamuk alım döneminde fiyat açıklamış olsaydık, çiftçimiz büyük zarar edecekti. Özellikle son ana kadar bekledik ki hem çiftçimizin zarar etmesini önleyelim hem de ürününü en yüksek fiyattan alalım istedik. O nedenle 20 TL gibi rakam belirleyerek, bırakın Türkiye’yi dünya piyasasının bile üzerinde rakam açıkladık” diye konuştu.


20 TL HAYIRLI OLSUN


Antalyalı üreticilerin menfaatleri doğrultusunda hareket ettiklerini belirten Yavuz, “Çiftçimiz kazansın ki her alanda üretmeye devam etsin. Temel prensibimiz de aldığımız kararlar da bu yönde. Hiçbir üreticim bir lira bile zarar etmesin. Tüm olumsuzluklara rağmen imkanlarımızı zorlayarak üreticimize hizmet etmeye devam ediyoruz. Yeni pamuk fiyatımız çiftçimize hayırlı olsun” dedi.
 
 
 
 
 
 

Bu haber 3086 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum