Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TAŞ,"DAHA GÜÇLÜ ANTALYA GAZETECİLER CEMİYETİ İÇİN"

9 Ekim 2021’de yapılması kararlaştırılan Antalya Gazeteciler Cemiyeti yönetim olağan genel kuruluna Başkan adaylığını açıklayan İdris Taş, seçim için hazırladığı projelerini sosyal medya hesaplarından açıkladı.

TAŞ,"DAHA GÜÇLÜ ANTALYA GAZETECİLER CEMİYETİ İÇİN"

9 Ekim 2021’de yapılması kararlaştırılan Antalya Gazeteciler Cemiyeti yönetim olağan genel kuruluna Başkan adaylığını açıklayan İdris Taş, seçim için hazırladığı projelerini sosyal medya hesaplarından açıkladı.

TAŞ,
18 Eylül 2021 - 15:45
Reklam

İdris Taş, Türkiye’nin saygın gazeteciler cemiyetleri arasında yer alan Antalya Gazeteciler Cemiyetini yönetecek tecrübe, ekip ve enerjiye sahibiz. Desteklerinizle, birlik ve beraberlik içinde çalışmaya ve üretmeye hazırız. Kentimizde mesleğimizi daha güzel icra edebilmek için projeler hazırladık. Dedi.
 
 
Hazırladığı projeleri sosyal medya hesabında açıklayan Başkan Adayı İdris Taş,     
 
 
HER ZAMAN ÖĞRENCİLERİMİZİN YANINDAYIZ
 
 
15 yılda meslektaşlarımızın çocuklarına 500 bin liraya yakın burs desteği verildi. Cemiyet üyelerimizin evlatlarına sağlanan bu burs miktarı arttırılacak ve kapsamı genişletilecek.Uygun ödeme şartları ile ev sahibi olalım diye, üyelerimizin ev sahibi olmasını sağlamak üzere çıkılan yolda TOKİ ile devam eden görüşmelerin sonuca ulaştırılmasını sağlayacağız, açıklamasında bulundu.
 
 
GAZETECİ EVİ'NDE BULUŞALIM
 
 
Başkan adayı İdris Taş, ‘Tarihi Kaleiçi’nde bulunan uluslararası basın merkezi olan idari binamızı cemiyetimize kazandırdığımız gibi, siz kıymetli üyelerimizin misafirleriyle birlikte oturup çayını, kahvesini yudumlayıp dinlenebileceği, haberini yazabileceği 'Gazeteci Evi'ni de AGC’ye kazandıracağız. Ayrı kalmak için değil buluşmak için her yıl 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde cemiyetimize üye olsun olmasın, tüm meslektaşlarımızın aileleriyle birlikte katılabileceği organizasyon yapmayı planlıyoruz. Aidiyet duygusunun pekiştirileceği bu buluşmaları geleneksel hale getirmeyi de hedefliyoruz. Tüm üyelerimizin bölgemizdeki kafe, restoran, spor salonu, sağlık kuruluşu, eğitim kurumu (kreş - kolej), plaj, alışveriş merkezi gibi anlaşmalı kurumlardan indirimli istifade etmesini sağlayacağımız bir Çipli AGC Üye Kartı oluşturulacak. Zaman içerisinde kamu ve özel kuruluşlarla gerçekleştireceğimiz protokoller ile Çipli AGC Üye Kartı’nın tanınırlığı ve kapsamı genişletilecek.’  İfadelerinde bulundu.
 
 
YURT DIŞI DOSTLUKLARI GÜÇLENDİRİP SEYAHATLERDE BULUŞALIM
 
 
Gazeteciler Cemiyeti üyelerinin yurt dışı seyahatlerinin arttırılacağını açıklayan Başkan adayı Taş, ‘Cemiyetimiz bugüne kadar 120 meslektaşımıza dünyanın çeşitli ülkeleriyle oluşturulan medya köprüleri ile yurt dışı deneyimi kazandırdı. Bu kazanımların artması için yurt dışı kardeş cemiyet sayılarımızı artıracağız. Üyelerimizin daha fazla yurt dışı gezilerine katılımını sağlayacağız. Bunu yaparken de seyahat planlamaları üyelerimizin şahitliğiyle şeffaf bir kura yöntemiyle sağlanacak.  Avrupa Birliği, birliğe üye ve aday ülkelerde toplum için öncelikli konularda fon desteğini, projeler üzerinden gerçekleştirmektedir. Bu bağlamda, Antalya’nın önde gelen sivil toplum kuruluşlarından biri olan cemiyetimizin hedefi, gerek iç gerekse dış paydaşlarımızla birlikte gazetecilik mesleğine gönül vermiş meslektaşlarımızın çalışma koşullarının iyileştirilmesi yönünde projeler gerçekleştirmektir. Bu kapsamda Antalya’daki meslektaşlarımız projemize ortak olacak, diğer ülkelerdeki meslektaşlarımızla bir araya gelmesi ve farklı kültürlerin çalışma disiplinlerinin senteziyle birlikte sinerji yaratılmasını amaçlıyoruz. Geliştirilecek AB projeleriyle Antalya’da istihdam sorunu yaşayan meslektaşlarımızın; yeni medyanın sağlamış olduğu olanaklardan da yararlanarak yeni iş imkanları oluşturmayı hedeflemekteyiz. Ayrıca mesleğe yeni adım atan genç gazeteciler için evrensel etik değerlerin ön planda tutulduğu ‘mesleğe uygulamalı hazırlık eğitim projesi’ hayata geçirilecek.’ diye ifade etti.
 
 
İŞSİZLİĞİ SORUN OLMAKTAN ÇIKARALIM
 
 
Üyelerimizin özgeçmişleri ve iş deneyimlerinin toplanacağı bir CV Bankası oluşturarak istihdam sorunu yaşanması halinde çözüm üretilecek. Başarılı iş hayatı için önce sağlık kuruluşlarıyla gerçekleştireceğimiz anlaşmalar doğrultusunda üyelerimizin her yıl düzenli olarak ücretsiz Check-Up hizmeti alması sağlanacak. Bu, tüm üyelerimiz için standart bir uygulama haline getirilecek. Cemiyetimizde sorumlu gün projesi hayata geçirilecek. Yönetim kurulumuzdan bir arkadaşımız dönüşümlü olarak günün sorumlusu olacak. Bu günde tüm yönetim kurulumuzun yanı sıra sorumlu arkadaşımız sahada daha etkin olacak. Proje ile meslektaşlarımızın öncelikli olarak sahada karşılaştıkları olumsuzluklarda anında ulaşabilecekleri bir destek mekanizması hayata geçirilecek. Mesleğini icra ederken karşılaştığı herhangi bir engellemeye sert dille cevap verilecek. İlgili üyemize gerekli hukuki destek cemiyetimiz tarafından sağlanacaktır. Aynı zamanda doğum, evlenme, ölüm gibi yaşamımızdaki önemli anlarda üyelerimizin ve yakınlarının yanında olunacak. Deprem, sel, yangın gibi doğal afetlerde öngörülemez ve önlenemez sebeplerle maddi zarara uğrayan ihtiyaç sahibi meslektaşlarımıza destek olacağız. 
 
 
• DAHA FAZLA REKLAM ALALIM
 
 
Yerel medyanın yaşam kaynağı olan reklam gelirlerinin arttırılması için medya kuruluşlarıyla sık sık bir araya gelerek yeni projeler üretilecek. Yerel medyamızın 21. yüzyılın olmazsa olmazı dijital medya ve internet haberciliğine destek verilecek. Üniversitelerle projeler gerçekleştirip yeni medya oluşumlarına da katkı sağlayarak sektöre güç kazandıracağız.
 
 
• İMZA GÜNLERİNDE BULUŞALIM
 
Edebi ve mesleki alanda eser ortaya koyan üyelerimizin kitaplarının basımı ve imza günleri AGC tarafından gerçekleştirilecek. Belirli aralıklarla gerçekleştireceğimiz organizasyonlarda kişisel gelişimimize katkı sağlayacak konularda alanlarında uzman isimlerle üyelerimiz bir araya getirilecek.
 
 
• HEPİMİZ BİRİMİZ BİRİMİZ HEPİMİZ İÇİN…
 
 
Basın sektöründe faaliyet gösteren meslek örgütleriyle iş birliği içerisinde olunacak, ortak projeler üretilecek. Medya kuruluşları birbirinden ayırt edilmeyecek.Canlar, can dostlar ve doğa olmazsa olmazımız. Antalya’nın kıyı, orman, yayla, deniz, tarih ve her türlü kültür varlıklarının korunması için ilgili kurumlarla işbirliği sağlanacak. İnsan ve hayvan haklarına aykırı, doğaya zarar veren her türlü durum karşısında AGC Yönetim Kurulu olarak kamuoyundan yana net tavır ve duruş sergilenecek. Üyelerimizin, kaza, ameliyat gibi durumlardan kaynaklı acil kan ihtiyaçlarında yanlarında olacağız. Üyelerimizin kan gruplarını arşivleyip ihtiyacı olan üyeye anında yardımcı olup, ilgili kurumları da harekete geçirerek üyelerimizi en zor anlarında yalnız bırakmayacağız. Önemli kararlar ve projelerimiz öncesi ‘anket sistemini’ hayata geçireceğiz.  Amacımız herkesin katılabileceği bir şekilde yönetim anlayışını oturtmak. Böylece Antalya’da gazetecilik yapan ya da yapmış olan herkesin karar mekanizmasına olabildiğince fazla oranda katılması sağlanacak.
 
 
• BAYRAM SABAHLARINA BAYRAM GAZETESİYLE BAŞLAYALIM
 
 
‘Cemiyetimizin geleneksel hale getirdiği Bayram Gazetesi projesi ile bugüne kadar meslektaşlarımıza 130 bin lira telif desteği sağlandı. Bu projenin içerisine daha fazla arkadaşımızın yer alması sağlanacak ve ödenen telif ücretlerinde iyileştirmeye gidilecek. Kurulacak özel komisyonlarla meslek örgütleri ve sivil toplum kuruluşları ile daha da koordinasyon içinde çalışması sağlanacak. Kurum ve kuruluşlardaki basın emekçilerini unutmadık.’  Hazırladıkları projelerin kamu yararına ve gazeteciliğin gelişimi için geliştirildiğine dikkat çeken Başkan adayı Taş, ‘Kentimizdeki yerel yönetimler, üniversiteler, meslek odaları gibi kurum ve kuruluşlarda görev alan basın çalışanları ile sık sık bir araya gelip sorunlarını dinleyerek çözüm yolları geliştireceğiz. Yılın gazetecisi seçilen meslektaşlarımıza geleneksel ödülümüzün yanı sıra farklı ödüller verilerek meslektaşlarımızın motivasyonu artırılacak.’ Diye sözlerini tamamladı.
 

Bu haber 338 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum