Reklam

Antalya’nın En Büyük Trafik Eğitim Merkezi dualarla açıldı

Korkuteli Belediyesi tarafından 32 günde yapımı tamamlanan Antalya’nın en büyük trafik eğitim merkezi olan Sultan Yalçın Turgut- Uğur Turgut Trafik Eğitim Merkezi dualarla açıldı.

Antalya’nın En Büyük Trafik Eğitim Merkezi dualarla açıldı

Korkuteli Belediyesi tarafından 32 günde yapımı tamamlanan Antalya’nın en büyük trafik eğitim merkezi olan Sultan Yalçın Turgut- Uğur Turgut Trafik Eğitim Merkezi dualarla açıldı.

Antalya’nın En Büyük Trafik Eğitim Merkezi dualarla açıldı
29 Aralık 2022 - 18:50

Korkuteli Belediyesi tarafından Uzunoluk Mahallesinde 5 bin 517 metrekare alan üzerine Okul öncesi ve okul çağı çocuklarının trafik kurallarını öğrenmeleri ve alışkanlık kazanmalarını sağlamak amacı ile yapılan Trafik Eğitim Merkezi İlçe Kaymakamı Sezgin Üçüncü, Antalya İl Jandarma Komutan Yardımcısı Jandarma Albay İlker Özcan, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Vedat Kılıç, İlçe Emniyet Müdürü Tuncay Demirel, resmi kurum ve kuruluş yetkilileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.


Açılış konuşmasını yapan Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek; Sayın kaymakamım değerli protokol ve her protokolün üzerinde olan Kıymetli Korkuteliler hepinizi saygı ile sevgi ile selamlıyorum. Biz 2020 yılı yedinci ayda Uzunoluk Muhtarımızla bu gölgeyi gezerken buraya bir park yapalım diye konuşmuştuk. Sonra biz dedik ki parkı her yere yaparız ama burası baya büyük biz burayı gece gündüz işleyen hem de çocuklarımızın hayatlarının büyük bölümünü geçirecek oldukları trafikte sıkıntı çekmemeleri için bir trafik eğitim merkezi yapalım demiştim. Muhtarımda çok iyi olur dedi. Biz ta iki yıl önce burayı trafik eğitim merkezi olarak tasarlamıştık. Daha sonra Arasta Projemiz kapsamında geçici olarak pazaryeri olarak kullandık. Bundan tam 32 gün önce sevgili Yaşar ağabeyimize dedik ki, kamera sistemlerini, betonunu, ışıklandırmasını hazırladık ama önemli olan üst yapısıydı hadi bir el birliği yapalım dedik. Buradan çok teşekkür ediyorum Yaşar Yalçın’a tabi ki başkanım dedi. Malzeme listemizi gönderdik ve hemen tedarik ettiler. Gönderdiği malzemeleri belediyemizin kendi personeli ile 32 günde Antalya’nın en büyük, en modern trafik eğitim merkezi haline getirdik. Bu yolculukta başta hayırseverimiz olmak üzere, tüm başkan yardımcılarıma, 32 gün boyunca bu eseri meydana getiren park bahçeler müdürümüz ve bütün personeline, fen işleri müdürümüz ve ekibimize, çevre sağlığındaki arkadaşlarımıza, Cumhureli personelimize çok teşekkür ediyorum. Korkuteli’mize hayırlı uğurlu olsun. Pazartesiden itibaren ilkokul birinci sınıftan başlayarak ortaokul son sınıfa kadar olan yaş gruplarındaki çocuklarımıza trafikle ilgili her anlamda eğitim verilecek.” Şeklinde konuştu.  Daha sonra kurdele kesimi yapılarak açılış yapıldı. Sonrasında merkezi gezen İlçe Kaymakamı Sezgin Üçüncü, Ömer Başkan ve beraberindekiler Trafik Eğitim Merkezinde trafik kurallarıyla ilgili teorik ve pratik eğitim alan çocuklarla ve eğitimcilerle de görüşüp sohbet ettiler. 
 
 
Trafik Eğitim Merkezi toplamda; 5517 metrekare alandan oluşuyor. Bu alanda; 4693 metrekare trafik eğitim alanı, 244 metre bisiklet yolu, 252 metre kaldırım, 2 adet döner kavşak, 2 adet üst geçit , tünel, çocuk oyun parkı, itfaiye binası, akaryatkıt istasyonu, okul , hastane ,eğitim tribünü, otobüs durağı, akülü araç otoparkı, idari bina, derslik, gözetleme kulesi,16 adet akülü araç, 4 adet bisiklet ve 30 kişilik sınıf yer alıyor.
 

Bu haber 3029 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum