Reklam
Reklam
Reklam

Ankara'da eş zamanlı saldırı

Akşam saatlerinde Ankara'da hareketli dakikalar yaşandı. Kimliği belirsiz kişilerce Adalet Bakanlığı'na bombalı, AK Parti Genel Merkezi'ne ise lav silahlı saldırı düzenlendi.

Ankara'da eş zamanlı saldırı

Akşam saatlerinde Ankara'da hareketli dakikalar yaşandı. Kimliği belirsiz kişilerce Adalet Bakanlığı'na bombalı, AK Parti Genel Merkezi'ne ise lav silahlı saldırı düzenlendi.

Ankara'da eş zamanlı saldırı
19 Mart 2013 - 00:06
Reklam

Ankara'da iki bölgeye eş zamanlı saldırı düzenlendi.

Edinilen bilgiye göre kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi, dün saat 21.00 sıralarında elindeki 2 patlayıcıyı Kızılay'da bulunan Adalet Bakanlığı'nın ziyaretçi girişinden içeri attı. Saldırıda, bakanlık çalışanlarından birinin eşi hafif yaralandı.

Polis ekipleri çevrede güvenlik ölemi alırken, çevredeki güvenlik kameralarından saldırganın eşgalinin belirlendiği bildirildi.Patlamaya ilişkşn bazı kişiler de gözaltına alındı. 

Gelen ilk bilgilerde patlamaya ses bombasının neden olduğu belirtilirken, bölgede incelemelerde bulunan polis ekipleri bina girişinde duvara saplanmış çok sayıda şarapnel parçası buldu.

Polis, saldırıda parça tesirli el bombası kullanılmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

AK PARTİ'YE ROKET
Diğer saldırı ise AK Parti Genel Merkezi'ne yönelikti. Kimliği belirsiz kişiler, Balgat'taki AK Parti Genel Merkezi'ne lav silahıyla saldırıda bulundu.

Lav silahıyla atılan patlayıcı binanın 7. katındaki toplantı salonunun dış cephesine isabet etti.

Saldırıda binanın bazı camları kırılırken, asıl hedefin Başbakan Erdoğan'ın çalışma ofisinin bulunduğu 8.kat olduğu sanılıyor.

Adalet Bakanlığı'ndaki saldırıyla eş zamanlı gerçekleştirilen saldırıda herhangi bir can kaybı ya da yaralanma yaşanmadı.

Başbakan Danimarka'da Öğrendi

Danimarka’da bulunan Başbakan Erdoğan, patlamaya ilişkin İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin’den bilgi aldı. Erdoğan’a eşlik eden istihbarat yetkilileri, olay yeri fotoğraflarını gösterdiler. Erdoğan’a sunulan arasında DHKC’nin işaretlerinin bulunduğu bez de var. 

Olay yerinde incelemelerde bulunan Bakan Ergin, “Türkiye’de ne zaman bir hamle dönemi başlasa, yeni bir atılım yapılsa bu tip provokatif eylemlerle karşılaştık. Yola çıkarken bunları öngörüyorduk. Doğru bildiğimiz istikamette, kararlılıkla yürüyeceğiz” dedi.

Parti genel merkezinde İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Hüseyin Çelik açıklamalarda bulundu. Güler, şunları söyledi: “200 metre ötedeki bir parkta ağaçlıklı bölümün içerisinde silahın ateşleme bölümleri, bir çanta ve bazı malzemeler bulunmuştur. Bunlar genel olarak demokrasi düşmanıdırlar. Tespit var gözaltı yok.” Çelik de,  “Nereye saldırırlarsa saldırsınlar hesabını vereceklerdir. Türbülanslar bizi korkutamaz” dedi. Olaydan sonra AK Parti’ye dev bir Türk bayrağı asıldı.

Bu haber 14031 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum