AKSU'DA SİYASET
Reklam
Reklam
Reklam
Enes Gürel

Enes Gürel

  • Youtube
  • Instagram

AKSU'DA SİYASET

26 Haziran 2020 - 17:53

Kıymetli okurlar,
 

Uzun zamandır koronavirüs salgını ile mücadele ederken köşe yazılarımıza ara vermiştim. Bu süre zarfında bizler gerek sosyal medya hesaplarımızdan gerekse yazılı basın aracılığı sizleri sürekli bilgilendirdik.
Yeni normalleşme sürecine girdikten sonra siyasette de hareketlenmeler başladı. Pazar günü İYİ Parti’nin kongresini takip ettik yaşananları an ve an görme fırsatımız oldu. Recep Bal ve Gülsüm Erat’ın listeleri yarıştı. Her zaman mevcut başkan 1-0 önde başlar sebebini herkes bilir. Açık yürekli insanları severim kongrenin başladığı dakikalardan itibaren Nevzat Akcan açık açık Gülsüm Erat’ın yanında olduğunu gelen delegelerle konuştuğunu gördük. Bu bir seçim herkes istediği adayı desteklemekte özgür. Recep Bal’ın kongreden bir gün önce akşam meclis üyeleri ile görüştüğü onları yazacağını söyleyip kongre sabahındaki listeye yazmaması apayrı bir konu onu partililer kendi içinde tartışmaları gerekiyor. Sonuç olarak İYİ Parti’de Recep Bal delegenin 222 oyunu alarak seçilmiş ilk ilçe başkanı sıfatını kazandı.
 

MHP’de Ahmet Bulut dönemi sona erdi. Kendisinin yanlış hatalarından dolayı bir çok uyarılara rağmen hata üstüne hata yapan Bulut yönetimi fes edildi. Yerine atanacak isimler üzerine bir çok araştırma yapan İl yönetimi Hasan Efe Üstün isminde karar kıldı. Hasan Efe Üstün Aksu’da sevilen bir esnaf babasıda iki dönem önce meclis üyeliği yaptı. Yönetim kurulunu henüz belirleyemedi en kısa zamanda tamamlayıp kamuoyuna sunduğunda konuşmak yazmak daha uygun olduğunu düşünüyorum. Görevinde başarılar diliyorum.
 

Siyasette iki kere iki dört etmez bazen yapılan planlar bozulabilir. MHP’de kongre sürecine çok az bir zaman kalmışken görevden alma yerine kongrede aday çıkarmama gibi yol izlenebilirdi. Aksu’da ilçe başkanlığı yapmayı düşünen bir çok aday varken bunlar hiç sayılarak ilçe başkanı atamak İl’inde kafasını ağrıtabilir. Sonuçta kendileri de kongre geçirecekler herkes hesabını ona göre yapacaktır.
 

Görelim mevlam neyler neylerse güzel eyler…
 

Kalın sağlıcakla…
 

  • Reklam
Bu yazı 960 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum