Reklam
Reklam
Reklam
Enes Gürel

Enes Gürel

  • Youtube
  • Instagram

ESNAF ZORDA!

08 Ocak 2021 - 10:52

Kıymetli okurlar,
 

Geçtiğimiz yıl Mart ayından itibaren dünyada yaşandığı gibi ülkemizde koronavirüs belasıyla uğraşmaktadır.
 

Alınan tedbirler yapılan kısıtlamalar paket servisi yapmayan esnafı zora soktu.
 

Aksu hepimizin bildiği gibi yol üstü köftecileri ile meşhur.Tüm Türkiye’nin Antalya’ya geldiğinde mutlaka uğradığı yer olan Aksu’da  köfte piyaz  yemeyen yoktur.
 

Şimdilerde köfteciler ciddi anlamda sıkıntı yaşamakta bir çoğu da iflasın eşiğindedir. Kiraların yüksek olduğu dükkanlar adeta sinek avlamaktadır.Dükkan sahipleri işlerin nasıl olduğundan ziyade kiramız gününde  yatsın derdindedir.Artış yapmak için sıraya giren dükkan sahiplerinden bahsetmiyorum bile…
 

Burada bulunan esnafların genel olarak yol üstü müşterileri olduğu için paket servisi konusunda alt yapıları yok. Aksu’nun paket servis kültürü de henüz oturmadı.
 

Köfteci deyip geçmemek lazım buralarda çalışan binlerce insan var şuanda hepsiz işsiz evlerinde gelecek güzel haberi beklemektedirler.
 

AVM’lere HES kodu ile giriliyorken Havalimanındaki restaurant ve cafelerde oturup yemek serbestken neden buradaki lokantalarda oturmak yasak olsun ki evet bu koronavirüs illeti ile yaşamak zorunda olabiliriz tedbirleri alıp yolumuza bakmak zorundayız.
 

Önceliğin hepimiz için sağlık olduğu bu dönemde unutmayalım ki stres bir çok hastalığın habercisi durumundadır.Esnafların yetkililerden beklentisi  müşterilerini sosyal mesafe kurallarına uygun ortam hazırlayarak ağırlamak.
 

Girişlerde HES kodu sorgulanarak risk taşımayan müşterileri masada ağırlamak istiyorlar.
Ne krediler erteleniyor, ne borçlar siliniyor borçlar üst üste binerek çoğalmakta bu esnafın sesini duyun artık…
 

Kalın sağlıcakla…
 

  • Reklam
Bu yazı 617 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum