HERKES EŞİT DURUMDA
Reklam
Enes Gürel

Enes Gürel

HERKES EŞİT DURUMDA

01 Mart 2019 - 18:32

Kıymetli Okurlar;

 

Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla sahadaki hareketlilik arttı. Seçim ofisleri, araçlar ve toplantılar vatandaşları seçim havasına soktu.

 

Bu seçimde gördüm ki vatandaş eski vatandaş değil siyasetçilerdeki üslup eski üslup değil. Herkes kendini yenilemiş geçtiğimiz döneme nazaran toplantılara katılan vatandaşlar sorgulamaya başlamışlar.

 

Bazı siyasetçiler var ki nerede ne konuştuğunu bilemez durumdalar. Ellerinde döküman yok fakat iftira atıyorlar. İftira atarken Allah’tan korkmuyor kullardan utanmıyorlar. Öyle genel başkanlarının yazdıklarını kopyalayıp yapıştırmakla ilçe başkanlığı maalesef olunmuyor. Boş laf değil siyaset üreteceksin ürettiğin siyaset oradan buradan bulma dedikodu haberlerle olmuyor. Siyasetçi dediğin varmış yokmuşlarla zaman tüketmez. Varsa döküman koyarsın ortaya hepimiz terörle bir olanlara lanet okuruz. Duyumlarla gitmeyin toplantılara vatandaş artık yemiyor…

 

Diğer bir yandan sosyal medya üzerinden çakma hesap açanlar ortalıkta resimler paylaşmaya başladı. Delikanlı insan kendi ismiyle açık açık paylaşır. Birde o resimler geçtiğimiz 2014 seçimlerinde de servis edildi. Haysiyet yoksunu insanlar böyle ortalıkta insanların aileleri üzerinden bel altı paylaşımlar yapsa da, bizlere gönderip haber yapmamızı istese de çok şükür ahlakımız ve gazetecilik prensiplerimiz bunu yapmamıza izin vermez. Yolsuzluk yaptıysa, Kamuyu zarara uğrattıysa ve kendi çıkarları için belediyeyi kullandıysa zaten onu haber yapmamız biz gazetecilerin asli görevi.

 

Her gazeteciyim diyene cebinde basın kartı olana ve cemiyete üye olanlara inanmayın onlara sahip olmak basit. Mesele yaptığınız işin ne olduğunu idrak edebilmenizde. Yoksa tabi ki seçim süreçlerinde danışmanlık yapacaksınız bir partinin işlerini yapabilirsiniz hepimiz ekmek için bunun mücadelesini veriyoruz. Hepimiz ev geçindiriyoruz lakin bu helalinden olmalı…

 

Seçimlere dönecek olursak sahadaki gözlemlerimiz şuan için herkes birbirine yakın oranda görünüyor. Önümüzdeki günlerde yapılan toplantılar seçimin seyrini değiştirecek en önemlisi sahaya İYİ Parti ve DSP yeni indi. İYİ Parti sahadan hiç kopmadı fakat toplantıları yeni başladı.

 

Bundan sonra sizlerle www.bizimaksu.com haber sayfamızdan daha sık köşe yazılarımla beraber olacağız.

 

Kalın Sağlıcakla…

Bu yazı 2326 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum