İTTİFAK ÇIKMAZI BİTTİ
Reklam
Enes Gürel

Enes Gürel

İTTİFAK ÇIKMAZI BİTTİ

28 Aralık 2018 - 00:46

Kıymetli Okurlar ;

 

Uzun zamandır Aksu’da konuşulan Ak Parti ve MHP arasında ittifak olacak mı ? Olacaksa hangi parti aday çıkarak ? söylemleri netlik kazanmış durumda.

 

İttifak çıkmazının sonucunda Aksu  MHP’ye verildi. Ak Parti bu durumda Aksu’da aday çıkarmayacak MHP’nin çıkaracağı adayı yani Cumhur ittifakın adayı olarak destekleyecek.

 

Aksu’da neden böyle bir sonuca gelindi. Ak Parti’deki ilçe belediyesi neden MHP’ye verildi. İki tarafta bunları tartışmadan uzak durup Aksu’yu nasıl alırız derdine düşmesi lazım. Sonuçta Cumhur ittifakının karşısında Millet ittifakı olacak veya CHP kendi adayını İYİ Parti kendi adayı ile seçimlere girecek.

 

Türkiye’de olacağı gibi Aksu’da böyle bire seçime ilk defa girecek. Ak Parti ve MHP tabanları birbirine yakın olduğu için burada bir çatlak olmaz. Çatlak çıkarmaya çalışacak olanlar yine kendini bilmez çekemeyenler olacaktır. CHP ve İYİ Parti ittifaka girecek olursa bu aday CHP’nin adayı olacaksa orada ciddi bir çatlak olacaktır. İYİ Parti tabanı Milliyetçi olduğu için MHP tarafına geçme ihtimali daha yüksek olacaktır.

 

MHP’nin adayı kim olur asıl mesele bu gibi görünüyor. MHP Genel başkanı Dr.Devlet Bahçeli geçtiğimiz seçimlerde en az oyla kaybeden adaylarımızla seçime gideceğiz sözünü baz alırsak Aksu’da ikinci olup az bir farkla seçimi kaybeden Ecz.Ramazan Özen ile seçime girecektir. Gazetecilerin yanılma payı illaki olabilir.Ramazan Özen %99 diyoruz fakat bazen %1 %99 dan büyük olabiliyor.

 

Adayın bugün açıklanmasını bekliyoruz. Son dakika yine ertelenme olursa da şaşırmamak lazım. Sonuçta ortak şirket kurarken bile ne kadar düşünüldüğünü hepimiz biliyoruz. O yüzden sabırlı olup beklemekte yarar var.

 

Son olarak MHP Aksu İlçe Başkanlığına atanan Ahmet Bulut beye ve Ak Parti Aksu İlçe Başkanlığına atanan Tevfik Fuat Cebeci beye yeni görevlerine başarılar dilerim.

 

Görelim Mevlam Neyler,Neylerse Güzel Eyler

 

Kalın Sağlıcakla...

Bu yazı 4509 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum