LİSTELER VE AKSU
Reklam
Enes Gürel

Enes Gürel

LİSTELER VE AKSU

22 Şubat 2019 - 14:54

Kıymetli Okurlar ;

 

Bu hafta adaylar son turlarını attı ve yüksek seçim kuruluna listelerini teslim etti.

Listelerin öncelikle Aksu’ya hayırlı olmasını temenni ederim.

 

Ak Parti ile başlayacak olursak listeler bize başka yollardan ulaştı. Ulaşan liste üzerinden gidecek olursak Ak Parti listede epey bir değişikliğe gitmiş gibi görünüyor. Cumhur ittifakı yapan Ak Parti ve MHP’de MHP baskın gelmiş.2,4,6,8,10,13 sıralarını almış görünüyor. Ak Parti MHP’ye Aksu’da açıkça jest yapmış diyebilirim. Listelerin hepsine baktığımda yabancı isimleri sadece Cumhur ittifakında görüyoruz. Ak Partinin adayı Halil Şahin beyi bu liste epey zora sokacak diye düşünüyorum.

 

DSP’de listeye baktığımda Aksu’da güzel isimler yazmış Ak Parti’nin eski ilçe başkanı Mehmet Akif Ordu listenin en ağır ismi olarak görüyorum. MHP’den iki ismi yazması da güzel İsa Yıldırım başkan bu sefer bu seçimi almak için mücadele edecek.

 

CHP ve İYİ Parti’nin Millet ittifakına baktığımız zaman Aksu’da dünün ve bugünün en çok konuşulan partisi oldu. Geçtiğimiz dönem Aksu Belediyesini az bir farkla kaybeden Ecz. Ramazan Özen’in listenin birincisi sırasında olması Aksu’da İYİ Parti’nin güçlenmesine sebep oldu. Hal Komisyon başkanı Nevzat Akcan’ın ikinci sıraya geçmesi bir başka sürpriz oldu. Yine Ak Parti’nin önemli isimlerinden Yunus Akpınar’ın listede olması, CHP’li Yusuf Kumbul’un listede olması İYİ Partinin elini güçlendirdi.

 

Diğer siyasi partilere baktığımız zaman Aksu’nun oy potansiyeli olan Pınarlı’ya özen göstermemesi Pınarlı halkını üzmüş durumda Pınarlı’ya yine özen gösteren İYİ Parti orada Ali Osman Darıcı’yı dokuzuncu sıraya koydu.

 

Ak Parti’den meclis üyeliği yapan Burhan Çelik partisinden istifa ederek.Yerel seçimlerde bağımsız meclis üyesi olarak seçimlere girecek.Burhan Çelik beyin bağımsız olarak girmesi için çok çalışması gerekiyor.

 

Listelere baktığımız zaman geçen gün sosyal medya hesabımdan yazdığım gibi bu seçim oylar listelere verilecek. Bu iş ekip işi hangi ekibi güçlü görüyorsa halk ona reyini verecektir.

 

Bundan sonra siyasi partileri sahalardan takip edeceğiz. Oradan aldığımız bilgileri sizlere en güzel ve hızlı şekilde aktarmaya çalışacağız.

Kalın Sağlıcakla..

Bu yazı 3099 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum