NE VAR BU MECLİS ÜYELİĞİNDE ?
Reklam
Reklam
Reklam
Enes Gürel

Enes Gürel

  • Youtube
  • Instagram

NE VAR BU MECLİS ÜYELİĞİNDE ?

26 Şubat 2021 - 12:03

Kıymetli okurlar,
 
Yerel seçimlerinden üzerinden yaklaşık iki yıl geçti fakat Aksu’da sanki yarın seçim olacakmış gibi çalışmalar yapanlar var.
 
Meclis üyeliği aday adaylığı geçmiş zamanların en büyük rekorunu kıracak gibi duruyor.Görüştüğümüz insanlar meclis üyeliği düşünüyorlar ama parti belirten çok nadir herkes adayları görelim demekle yetiniyorlar.
 
Nasıl meclis üyesi olunur?
 
Belediye meclisi üyesi olabilmek  için  çok çalışmaya, emek sarfetmeye, birde çok çalıştım bu makam benim hakkımdır demeye hiç gerek yoktur. Çok çalışanlar zengin olsaydı, Tophane hamalları  Türkiye’nin en zenginleri olması gerekirdi. Siyasette de çok çalışanlar bir yerlere gelseydi mahalle başkanlarının milletvekili olması icap ederdi. Bir adayın meclis üyesi olabilmesi için ilçe başkanı, il başkanı, belediye başkanının destek vermesi yeterlidir. Bu üç ismin ısrar etmesi yeterlidir. İstişare, taban yoklaması, çalışma, bayrak asma, terleme, seçmenlere ulaşma çok üye yapma gibi argümanlar hikayeden  ibarettir. Öncelikle ilçe başkanına yakın olacaksınız…  Çünkü liste yapmada en büyük pay o’na aittir. Belediye Başkanın payı ikinci derecededir. İl başkanı ve genel başkan yardımcıları bu seviyeye inmez, ancak birkaç isim yazabilirler.Onun için ilçe başkanının iyi adamı olmanız size meclis üyeliğini getirmekle yeterlidir. Birde orta yolu takip edip sessiz ve sevecen profil çizmeniz  bu yolda etkili faktördür.
 
Ayrıca kitle partilerinin sahibi liderdir. Tabanın itirazı, ayaklanması ciddiye alınmaz. Nasıl olsa lider kadrosu iktidarı  taşımaktadır. Taban onlar için ayrıntıdır. İdeolojik partilerde taban önemsenir. Çünkü taban partinin ortağıdır. Çünkü taban, ideolojisi uğruna hep verir, almaz. Beklentisi ideali uğrunadır.
 
Peki meclis üyesi olunca ne oluyor ?
 
Öncelikle belediyeyi kazanmadığınız zaman elinizi olumlu yada olumsuz kaldırmakla yetiniyorsunuz.
 
Belediyeyi kazandığınız zaman maddi durumu iyi olanlar hizmet etmek için canla başla çalışıp ileride Başkan olmak için mücadele edecektir.Maddi durumu iyi olmayanlarda acabalar içinde boğuşup duracaktır.
 
Meclis üyeliği bir meslek yada dolgun maaşlı bir iş değildir.Her zaman meclis üyelerinin maddi açıdan sıkıntısı olmayanlardan olması taraftarıyım.Sonuçta işinizden,vaktinizden ve ailenizden zaman ayırıp hizmet edeceksiniz ilçenize…
 
Henüz seçimlere üç yıl gibi bir zaman var acele edip isminizi yıpratmaya gerek yok zaman geldiği zaman nasipte varsa olursunuz nasipte yoksa istediğiniz kadar çabalayın nafile…
 
Aksu’nun ikinci dönemdir Belediye Başkanlığını yürüten Sayın Halil Şahin’de çok iyi gördüm nasibe razı gelmeyi her konuşmamızda demiştir çok istersen olmaz nasipte varsa olur der demek ki Allah onun gönlüne göre veriyor.
Gönüllere girerseniz ve inanırsanız o zaman başarırsınız…
 
Kalın sağlıcakla…
 

  • Reklam
Bu yazı 1246 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum