YİNELİYORUM İTTİFAKTA SAMİMİ DEĞİLLER
Reklam
Enes Gürel

Enes Gürel

YİNELİYORUM İTTİFAKTA SAMİMİ DEĞİLLER

25 Ocak 2019 - 10:38

Kıymetli Okurlar ;

 

Yerel seçimlere 65 gün kala Aksu’da belli olan herhangi bir aday yok. Geçtiğimiz dönem bu zamanlar sahada adaylar çalışmalarını yapıyordu.

 

Aksu yerel seçimlerin ilkini yaşıyor. Pazar günü Recep Tayyip Erdoğan partisinin belediye başkan adaylarını açıklayıp saha çalışmalarının startını verecek. Aksu seçimlerinin kilit ismi her seçimde olduğu gibi eski belediye başkanı İsa Yıldırım’dır. CHP’den adaylığı alamayan eski başkan gözü güvercine dikmiş gibi görünüyor. Kendisi ile en son geçtiğimiz hafta sonu bir ortamda karşılaştık. Çok uzun olmasa da seçimlerde ne yapmak istediğini sordum. Yıldırım ,”Enes ben gerekirse DSP’den aday olup geçtiğimiz dönem aldığım oyun üstüne CHP’lilerin oyunu da ekleyip  bu seçimi kazanacağım” dedi. Başkana seçimi kazanamayacağını anlatsam bile anlamadı sebebi ise İsa Başkanın dünyası bambaşka Çanakkale destanı ile seçim kazanma derdinde. Ben bu saatten sonra İsa Yıldırım’ın seçim kazacağına değil, karşısında çıkacak Ak Parti adayına açık ara seçimleri kazandıracağına inanıyorum.

 

MHP ve AK Parti cephesinde olaylar çok iç açıcı olmasa da yine kırılmalar çok fazla olmayacaktır. MHP’li bir grup seçimlerde kesinlikle çalışmayacağım sahada olmayacağım diyor. Ak Parti’de de aday olamayan bazı başkan aday adayları Ak Parti’nin burada seçimi kazanmaması için gizli iş birlikler yapacaklardır. MHP’li görüştüğüm bazı arkadaşlar biz nasıl şimdi Ak Partiyi sahada savunacağız derken bazı Ak Partililerde bizlerin oyu ile MHP’liler seçim kazandık havasına girecekler düşüncesindeler.

 

İYİ Parti’de durum netlik kazanmıyor bir türlü kafalarında bir aday vardı fakat MHP’ye verilmeyen Aksu dengeleri  değiştirmiş durumda. Sanırım Aksu’yu kazanacak daha güçlü bir aday girişiminde bulunacaklar. Muhittin Böcek Aksu’dan Büyükşehir’e kim bir fazla oy getirir hesabına girmiş durumda.

 

Yani anlatmak istediğim şu Aksu muhtemel olarak Ak Parti’den mevcut belediye başkanı Ecz. Halil Şahin beyle yola devam edecek. Halil Şahin beyde İsa Yıldırım’ın herhangi bir partiden çıktıktan sonra tekrardan koltuğa rahatlıkla oturacaktır.

 

Kıymetli okurlar, geçen hafta söylediğim gibi ittifak sadece genel başkanlar düzeyinde yapılıyor. Halk düzeyinde görünen bir ittifak yok. Ak Parti ve MHP arasında her zaman gidip gelen oylar mevcut.

 

Bakarsınız Aksu’da halk kendi arasında “AKSU İTTİFAKI” yapabilir. Oturup izleyeceğiz göreceğiz.

 

Mevlam görelim neyler neylerse güzel eyler..

 

Kalın Sağlıcakla…

Bu yazı 3685 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum