BAŞKAN ŞAHİN'İN ANKARA TEMASLARI
Reklam
Enes Gürel

Enes Gürel

  • Youtube
  • Instagram

BAŞKAN ŞAHİN'İN ANKARA TEMASLARI

16 Haziran 2022 - 22:53

Kıymetli okurlar,
 

Aksu’da hemen hemen herkes sosyal medya hesapları üzerinden Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’i takip ediyordur. Bizlerde zaman zaman ilçe ile ilgili sorunların çözüme kavuşturmak için Ankara’da olduğunu duyuruyoruz.Geçtiğimiz günlerde yine Hükümet Konağı,Hastane ve takip edilmesi gereken işlerle ilgili Ankara’ya ziyaret gerçekleştirdi.
 

Ziyaret kapsamında Hükümet Konağının eksik kalan işlerin tamamlanması için İçişleri Bakanlığı ile görüşmeler gerçekleştirdi. Temmuz ayı içerisinde Hükümet Konağı tekrardan ihaleye çıkacak ve en kısa sürede yapımının tamamlanacağı bilgisini aldık.
 

Hastane konusunda gerek sosyal medyada gerek gittiğimiz bölgelerde sıkça sorularla karşılaşıyoruz. Hastane ile ilgili aldığımız bilgileri zaman zaman sizlerle paylaşıyoruz inşaat maliyetlerinin sürekli artması sonucu yüklenici firmanın işe başlamadığını görüyoruz.Bunun kendileri açışından bir çok sebepleri olabilir fakat bölgeye sadece grobeton dökmekle yetinen,işçilerin kalacağı yatakhaneleri yapmakla bu iş yapılmış sayılmıyor.İnşaat alanını ziyaret ettiğimizde aldığımız cevap işçiler bugün geliyor, ay sonu geliyor gibi cevaplar bizleri heyecanlandırıyor bizde sizlerle bu bilgileri paylaşıyoruz sonuç lafta kalıyor her şey…
 

Hastane inşaatı artan maliyetler sonrasında yüklenici firmanın geri çekildiğini öğrendik.Yeniden ihale sürecini bekliyor yine Temmuz ayı içerisinde ihaleye çıkması bekleniyor fakat umarım aynı firmaya verilmez yeni bir firmaya verilmesi daha doğru bir karar olacak düşüncesindeyim en azından başlamak için adım atılır. Yüklenici firma bu maliyetlerle nasıl yapalım diye feryat edeceğine başlasaydı şuanda inşaatın bir kısmı bitmişti.
 

Bizler bu ilçede taş üstüne taş koyan herkese saygı duyuyoruz.Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in nasıl mücadeleler verdiğine şahidiz.Başkan Şahin’in her ortamda Hastane olmazsa olmazımız dediğine şahidiz.Önümüzdeki haftalarda tekrardan Ankara’ya gidip bu ve benzeri işlerin takibini yapacağını öğrendik.
 

Kalın Sağlıcakla…
 

Bu yazı 531 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum