HEPİMİZİN DERDİ ELBETTE HASTANE!
Reklam
Enes Gürel

Enes Gürel

  • Youtube
  • Instagram

HEPİMİZİN DERDİ ELBETTE HASTANE!

17 Şubat 2022 - 22:03

Kıymetli okurlar,
 

350 yataklı Aksu Devlet Hastanesi inşaatının yer teslimi bildiğiniz gibi gerçekleşmişti. İhaleyi alan Kuzu Grup dolar kurunun bir anda yükselmesinden dolayı sözleşmeyi fesh etmiştir. Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in Ankara’yı sık sık ziyaret etmesinin ardından yeniden yeni kur farkıyla tekrardan ihaleye çıkmış aynı firma ihaleyi tekrardan almıştır.
 

Hz.Mevlana’nın dediği gibi “ "Dün dünde kaldı cancağızım. Bugün yeni şeyler söylemek lazım!" sözünün üstüne geçmişi bir kenara atıp Halil Şahin başkanında söylediği gibi olmazsa olmazımız hastanenin yapımı başlamıştır. Geçtiğimiz gün Başkan Vekili Emin Bal ile hastane inşaat alanında incelemelerde bulunduk.Şantiye şefi Zeki beyle uzun bir sohbet etme fırsatı buldum.İşçilerin kalacağı konteynırlar hazırlanmış artık son aşamaya gelmiş.Zeki bey işçilerin 1 Mart itibariyle gelip işlerine başlayacaklarını belirtti.
 

Aksu’da bazıları hastanenin yapılmayacağını yüklenici firmanın kaçacağını ve hatta kaçtığını iddia etse bile onların ne kadar boş olduklarını bir kez daha kendi gözlerimizle görmüş olduk.Zeki beye bu konuyu ısrarla sordum aldığım cevap ve gördüğüm manzara sorduğum soruya beni pişman etti. Kaçacak insanlar o kadar masrafı yapıp 1 aydır konteynır kurmak için mücadele eder mi ?
 

1 Mart sonrası bazı yapılanları siz okurlarımıza daha rahat gösterme imkanı bulacağım. Kuzu Grubu biraz inceleme fırsatı buldum firmanın referansları çok sağlam Siirt Devlet Hastanesi,Hatay Polis Okulu,Mardin Devlet Hastanesi ve bir çok kurumun yerleri yapıp teslim etmişler.
 

Yapılacak hastanenin bedeli 600 milyon lira ve yapılacak hastane bir çok ilin hastanesinden daha büyük değerli okurlar, sabır zor bir iştir ancak güzel sonuçları vardır.Bugün eleştirdiğimiz yerden yere vurduğumuz hatta dalga konusu yaptığınız bu hastane bittikten sonra vesile olanlara dua etmeyi unutmayın.
 

Hani eski bir belediye başkanı vardı sürekli okullar, camiler ve emniyet binası yaptım diyordu ya ama maalesef hastane yerinin planlamasını bile gerçekleştirmemiş. Başkan Şahin bu koltukta baki değil bir gün halk tamam dediği zaman görevini bırakacak. Tanıdığım Halil Şahin hiçbir zaman ben bunu yaptım şunu yaptım demeyecek hepsinin yapımına ben ve ekibim vesile olduk işlerin takibini yaptık diyecek.
 

Tarih onu Altıntaş,Güzelyurt,Atatürk ve Pınarlı mahallerini çözüme kavuşturan adam gibi adam Başkan Halil Şahin olarak yazacak.
 

“Mevlâ Görelim Neyler, Neylerse Güzel Eyler”
 

Kalın sağlıcakla…
 
 
 

Bu yazı 482 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum