ORTAM GERGİN!
Reklam
Enes Gürel

Enes Gürel

  • Youtube
  • Instagram

ORTAM GERGİN!

10 Aralık 2021 - 12:17

Kıymetli okurlar,
 

Vatandaşların temel ihtiyacı olan ürünlerin her gün zamlanmasından dolayı evinde,iş yerinde,sosyal medyada ve sokakta gergin olduklarına sürekli şahit oluyoruz.
 

Marketlerde fiyatların etiketlerine yetişemeyen personelleri ve  ürünleri adetle sınırlandıran alışveriş merkezleri görmekten bıktık usandık.
 

Devlet ne zaman kendisini gösterecek varlığını bizlere hissettirecek diye bekliyoruz fakat galiba bunu ne ben nede hiçbirimiz hissedemeyeceğiz.
 

Markete soruyorum toptancıyı gösteriyor, toptancıya soruyorum fabrikayı gösteriyor peki devlet ne yapıyor bence şuanda izliyor ya hamle yapacak yada serbest piyasa deyip kenarda olanları izleyecek…
 

Seçimlere henüz daha 1 yıl olmasına rağmen muhalefet ekonomi üzerinden erken hem de çok erken seçim istiyor.Hükümet seçimlerin zamanında yapılmasında kararlı gibi gözükse de ben 2022 yılında olası bir erken seçim bekliyorum neden diye sorarsanız hükümet ufaktan vatandaşa vermeye başladı ve bu vermeler devam edecek muhalefetin en ufak hatasını yakaladıklarında seçim var deyip erken seçime gidecek…
 

Aslında seçim vatandaşın umurunda değil vatandaş cebine bakıyor. TÜİK’in açıkladığı verilere ben dahil inanan bir hükümet destekçisine şahit olmadım.Geçtiğimiz günlerde TÜİK’in açıkladığı enflasyon rakamları galiba süt ve süt ürünleri üzerinden yapılmış olmalı ki açıklanan verilerin ertesi günü süt ve süt ürünlerine %40 oranında bir zam geldi.Galiba asgari ücrette son açıklanan enflasyon oranı üzerinden belirlenecek.
 

Asgari ücret şu kadar olmalı bu kadar olmalı diye konuşan bol keseden atan arkadaşlara asgari ücreti devletin ödemediğini hatırlatmak isterim asgari ücret bugün 5000 tl olsa siz hayatın normale döneceğini mi sanıyorsunuz.Aksine zamlar üstüne zamlar vatandaşın belini bükmekle kalmayacak adete felç edecektir.Asgari ücreti devlet değil işverenler ödeyecektir.Devlet vergisini alıp işine bakacaktır.Asgari ücreti yükseltelim razıyım fakat devlette SGK’yı en düşük fiyatına çeksin hem asgari ücretli hem işveren rahat etsin.
 

Bugün burada yazmak istediklerim aslında daha çok fakat siz kıymetli okurlarımı sıkmak istemiyorum.
 

Kalın sağlıcakla…
 

Bu yazı 708 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum